Dom, Ogród, Wnętrza

Ozdoby do domu w stylu boho

Summary

Niezwykły styl boho już od jakiegoś czasu króluje w modzie wnętrzarskiej. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli i dodatków właśnie w tym stylu po to, by odświeżyć swój dom czy mieszkania. Osoby stawiające na styl boho chcą nadać […]

Wnętrze w stylu boho

Niezwykły styl boho już od jakiegoś czasu króluje w modzie wnętrzarskiej. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli i dodatków właśnie w tym stylu po to, by odświeżyć swój dom czy mieszkania. Osoby stawiające na styl boho chcą nadać swoim wnętrzom unikalny charakter. Czy tak właściwie wyróżnia ten styl? Jakie są jego cechy? Jakie wybrać dodatki do domu, by stworzyć pomieszczenie w stylu boho?

Stylowe wnętrze – boho

Styl boho to coś, o czym mówi się od niedawna, ale nie jest on niczym nowym. Boho wywodzi się z osiemnastowiecznej Francji. Początkowo był charakterystyczny dla artystów, którzy nie uznawali żadnych zasad i chcieli żyć po swojemu. „La boheme” oznacza cyganerię. Styl ten zyskał popularność po Rewolucji Francuskiej, gdy wiele osób straciło dobytek życia i byli zmuszeni do eklektyzmu, noszenia niemodnych już ubrań i łączenia niepasujących do siebie elementów. Boho zyskało nowe życie w latach 60. XX wieku za sprawą hippisów, których styl życia przypominał dawnych francuskich artystów. Obecnie boho znów wraca do łask. Dlaczego tak się dzieje? Dziś jest to związane z modą na naturalne kolory i rozwiązania z wykorzystaniem takich elementów jak drewno. Doceniają go przede wszystkim ludzie młodzi.

Cechy stylu boho

Jedną z najważniejszych cech charakterystycznych stylu boho jest łączenie ze sobą elementów, które pozornie do siebie nie pasują. Chodzi tutaj zarówno o materiał, wzory, jak i poszczególne dodatki. Inną zasadą boho jest luz i wygoda, a także fantazja pozbawiona określonych reguł i sztywnych zasad. Wnętrza powinny być udekorowane z lekkością i swobodą, co od razu powinno być wyczuwalne dla osoby, która wejdzie do danego pomieszczenia czy mieszkania. W tym stylu dominują naturalne materiały, jasne kolory oraz etniczne wzory. Meble więc powinny wyglądać jak naturalne drewno, na ścianach sprawdzą się delikatne i pastelowe kolory, a co do tekstyliów – najlepiej wybierać te bawełniane. To styl wręcz idealny dla tych osób, które uwielbiają podróżować i przywożą do domu wiele różnorodnych pamiątek z miejsc, które odwiedzą. Właśnie takie elementy nadają wnętrzom niesamowity klimat i unikalny charakter. Osoby, które podróżują rzadziej bądź nie są zwolennikami tego rodzaju pamiątek mogą być spokojne, w sklepach z meblami i domowymi akcesoriami z pewnością znajdą niezwykłe ozdoby, które doskonale będą współgrać z ich gustem.

Jakie wybrać dodatki boho?

Wnętrze w stylu boho nie może obejść się bez pewnej grupy dodatków. Wyżej wspomnieliśmy o pamiątkach z podróży, ale akcesoriów, które doskonale wpasują się w ten styl jest przecież o wiele, wiele więcej. W pomieszczeniu w stylu boho powinno być sporo tekstyliów domowych, takich jak poduszki, pledy czy narzuty. Nie zapominajmy jednak o ozdobach wiszących. Obecnie prym wiodą makramy, łapacze snów, okrągłe lustra w złotych ramach lub takich, które wyglądają jak sploty roślinne. W stylu boho powinny dominować także rośliny w doniczkach przypominających koszyki. Im więcej zieleni, naturalnych elementów, prostoty i minimalizmu, a także naturalnego światła słonecznego – tym lepiej.

Dodaj komentarz