Sport, Fitness, Kulturystyka

Czy warto korzystać z treningów EMS? Zalety, wady i ceny

Summary

Duże zainteresowanie treningami EMS sprawiło, że aktualnie są one wybierane bardzo często przez wiele osób. Na czym dokładnie polegają tego typu treningi? Sprawdź najważniejsze informacje o ich zaletach, wadach i cenach! Czym jest EMS? Termin jak EMS pochodzi z języka […]

Duże zainteresowanie treningami EMS sprawiło, że aktualnie są one wybierane bardzo często przez wiele osób. Na czym dokładnie polegają tego typu treningi? Sprawdź najważniejsze informacje o ich zaletach, wadach i cenach!

Czym jest EMS?

Termin jak EMS pochodzi z języka angielskiego i dotyczy on zwrotu Electric Muscle Stimulation, czyli elektrycznej stymulacji mięśni, elektrostymulacji mięśni.

EMS jest rodzajem treningu, który ma na celu dostarczanie do tkanki mięśniowej bezpiecznych impulsów nerwowych, które wspomagają pracę tkanki mięśniowej oraz poprawiają efekty treningu całego ciała.

Osobom zainteresowanym ćwiczeniami jak trening EMS Warszawa Mokotów daje do nich dostęp. Są one także prowadzone w wielu innych miastach w Polsce – adresy klubów można sprawdzić w sieci.

Jakim rodzajem treningu jest EMS?

Trening EMS jest rodzajem treningu ogólnorozwojowego, który wspomaga różne partie mięśniowe, w tym te położone głęboko. Pozwala on na uzyskanie doskonałych efektów w przypadku wielu wskazań i także używany jest jako wsparcie rehabilitacji.

Warto wskazać, że treningi EMS są treningami odbywającymi się personalnie. To oznacza, że nad ich zaplanowaniem oraz przebiegiem czuwa doświadczony w tej dziedzinie trener personalny. To powoduje, że treningi te mogą osiągnąć o wiele lepsze efekty, co odpowiada za ich popularność.

Jak wygląda trening elektrostymulacji mięśni?

Treningi wzbogacone o elektrostymulację mięśniową polegają na wykorzystaniu do tego celu specjalnego sprzętu EMS. Jest on łączony razem z kamizelkami, które wyposażone są w elektrody. To właśnie one przekazują do tkanek impulsy elektryczne.

Podczas treningu wykonywane są różne ćwiczenia, lecz nie są one forsowne i obciążające dla mięśni, co powoduje, że mogą być one prowadzone także w przypadku osób w trakcie rehabilitacji, gdzie nadmierny ruch nie jest wskazany. Ćwiczenia, jakie należy wykonać, można oglądać na ekranie urządzenia EMS.

Jedna sesja treningowa z wykorzystaniem urządzenia do EMS trwa około 20 minut. Wielu osobom wydaje się, że jest to niewiele, ale warto wskazać, że czas ten odpowiada nawet paru godzinom ćwiczeń na siłowni.

Kiedy warto zdecydować się na treningi EMS?

Ze względu na swoją wszechstronność treningi EMS mogą być wykorzystanie w wielu przypadkach. Bardzo często prowadzone są one po to, aby:

  • Zrzucić nadmiar kilogramów,
  • Wymodelować wygląd swojej sylwetki,
  • Nabrać masy i siły mięśniowej,
  • Zmniejszyć dolegliwości bólowe jak bóle pleców,
  • Zredukować widoczne obrzęki tkanek,
  • Uzyskać lepszą kondycję,
  • Wspomagać swoje wyniki sportowe.

Skuteczny trening EMS Warszawa Mokotów – z dokładnymi informacjami dotyczącymi treningów EMS można zapoznać się na witrynach klubów fitness, które mają je w swojej ofercie.

Ile kosztuje skorzystanie z treningu EMS?

Ceny treningów EMS są wyższe w porównaniu do zwykłego karnetu na wejście na siłownię czy do zajęć fitness. Warto jednak pamiętać o tym, że ćwiczenia te są prowadzone w zupełnie inny sposób – jako personalne oraz z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu.

Gdy chodzi o pojedynczy trening EMS Warszawa Mokotów to zwykle opłaty wynoszące od około 80 do 130 złotych za jedną sesję treningową. Do wyboru są także specjalne karnety, które można kupić w przystępnych cenach.

Wobec tego treningi EMS to bardzo atrakcyjna opcja dla wszystkich osób, które zainteresowane są skutecznymi treningami sportowymi, jednak nie zawsze mają czas na wizytę na siłowni albo w klubie fitness. Wybierając EMS, wystarczy tylko 20 minut na tydzień, by osiągnąć bardzo dobre rezultaty!

 

Dodaj komentarz