Uroda

Masaże podciśnieniowe na cellulit. Co warto wiedzieć o endermologii?

Summary

Za pomocą masażu podciśnieniowego jak endermologia można usunąć nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również nieestetyczny cellulit. Skórka pomarańczowa, czyli cellulit to zmiana widoczna pod skórą w formie pofałdowań oraz grudek. Jest ona efektem miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Walka z […]

Masaż podciśnieniowy skuteczny na cellulit

Za pomocą masażu podciśnieniowego jak endermologia można usunąć nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również nieestetyczny cellulit.

Skórka pomarańczowa, czyli cellulit to zmiana widoczna pod skórą w formie pofałdowań oraz grudek. Jest ona efektem miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Walka z cellulitem nie jest prosta, lecz nie oznacza to wcale, że nie jest ona niemożliwa. 

Na czym polega endermologia LPG – masaż podciśnieniowy?

Zabieg jak endermologia jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych, by nadać sylwetce atrakcyjny wygląd. To rodzaj masażu podciśnieniowego, który prowadzony jest z użyciem specjalnego urządzenia, na przykład Alliance. Urządzenie do masażu podciśnieniowego jest wyposażone w specjalną głowicę. Jest ona wyposażona w obracające się rolki i w funkcję podciśnienia, czyli zasysa skórę do środka urządzenia, a potem intensywnie je masuje. Endermologia może być prowadzona na różnych obszarach ciała – najczęściej wykonuje się ją na pośladkach, udach, brzuchu, czyli tam, gdzie najczęściej widoczne są zwiotczenia, cellulit, pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej. Do prowadzenia takiego zabiegu nie wykorzystuje się wstrzykiwanych po skórę substancji czy odsysania tłuszczu – dzięki tej technice można uzyskać przy tym bardzo podobne efekty, czego przykładem jest endermologia ciesząca się bardzo dużym powodzeniem wśród klientów.

Na czym polega zabieg endermologii?

Podczas zabiegu dochodzi do intensywnego masowania skóry pod ciśnieniem. Urządzenie zasysa fałdy skórne i następnie poddaje je silnym siłom, aby w ten sposób pobudzić wewnętrzny metabolizm tkankowy. Dochodzi wtedy do pobudzenia krążenia, większego natlenienia tkanek, rozbicia komórek tłuszczowych. Dodatkowo skóra jest przygotowana do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny – są to związki odpowiadające za jej jędrny, młody wygląd. Żeby osiągnąć najlepsze efekty, endermologia LPG powinna być prowadzona systematycznie. Dzięki temu można sprawić, że nie tylko skóra stanie się bardziej jędrna i gładka, ale także będzie pozbawiona cellulitu.

Zalety endermologii – masażu podciśnieniowego:

  • cechuje się wysoką skutecznością w poprawie wyglądu skóry
  • efekty można zauważyć już po 3 przeprowadzanych zabiegach
  • zabieg jest naturalny – nie stosuje się podczas niego żadnych substancji
  • bez nieinwazyjny – nie dochodzi wtedy do przerwania ciągłości skóry
  • nie wymaga rekonwalescencji po jego przeprowadzeniu

Jak przebiega zabieg endermologii?

Pierwszym etapem jest założenie na ciało specjalnego kombinezonu. Służy on do zabezpieczenia skóry przed uszkodzeniem i jednocześnie pomaga w przesuwaniu się po niej urządzenia do masażu. Następnie należy położyć się na stole i zrelaksować – zabieg nie jest bolesny i zapewnia miłe odprężenie. Całkowity czas trwania procedury to zwykle od 30 do 60 minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego. Procedura jak masaż podciśnieniowy, czyli endermologia pozwala na uzyskanie doskonałych efektów w krótkim czasie. Aby jednak zauważyć znaczną różnicę, poleca się, aby skorzystać z co najmniej 10 zabiegów.

Zatem endermologia LPG to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby cieszyć się z pięknej skóry bez widocznego na niej cellulitu. Dodatkowo można wtedy także łatwiej zrzucić nadmiar kilogramów, ponieważ zabieg powoduje zmniejszenie obwodów i doskonale wspiera dietę odchudzającą. Razem z nim ciało odzyska młodzieńczy wygląd!

Dodaj komentarz