Nieruchomości

Domy na sprzedaż w Zabierzowie pod Krakowem – oferty i ceny

Summary

Zabierzów jest wsią zlokalizowaną pod Krakowem, która wzbudza duże zainteresowanie ze strony poszukujących domów. Jakie domy dostępne są w Zabierzowie? Ile trzeba zapłacić za dom w tej lokalizacji?   Zabierzów – podstawowe informacje Wieś Zabierzów liczy sobie około 5,5 tysiąca […]

Zabierzów jest wsią zlokalizowaną pod Krakowem, która wzbudza duże zainteresowanie ze strony poszukujących domów.

Jakie domy dostępne są w Zabierzowie? Ile trzeba zapłacić za dom w tej lokalizacji?

 

Zabierzów – podstawowe informacje

Wieś Zabierzów liczy sobie około 5,5 tysiąca mieszkańców. Zlokalizowana jest w powiecie krakowskim oraz w województwie małopolskim. To miejscowość o wielowiekowej historii, przez którą w przeszłości przebiegała ważna droga z Krakowa na Śląsk.

 

Zabierzów jest znany między innymi z pięknych okolic zachęcających do aktywnego spędzania wolnego czasu. W okolicy znajdują się tereny Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego oraz Las Zabierzowski. Znany jest też rezerwat przyrody Skała Kmity.

 

Również rozpoznawalną inwestycją w Zabierzowie jest Eximius Park, w przeszłości określany jako Kraków Business Park.

 

Przez Zabierzów przebiega linia kolejowa, która pozwala na łatwe dostanie się do Krakowa oraz do Katowic.

 

Czy warto kupić dom w Zabierzowie?

Osobom zainteresowanym zakupieniem nieruchomości jak domy na sprzedaż Zabierzów prezentuje obecnie oferty zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

 

Na szczególną uwagę zasługują nowe domy w Zabierzowie, które obecnie realizowane są przez kilka firm deweloperskich. Oferują one przede wszystkim domy szeregowe oraz domy bliźniaki w zróżnicowanych metrażach, z prywatnymi ogródkami.

 

Główną zaletą zakupu domu w Zabierzowie jest przystępna cena nieruchomości. Nowe domy można kupić tam w niższych cenach w porównaniu z tymi zlokalizowanymi w Krakowie. Zwykle rozpoczynają się one od 5-7 tys. zł za m2.

 

Warto też wskazać na atrakcyjne okolice, dlatego Zabierzów może być świetnym wyborem dla rodziny z małymi dziećmi, która chce mieć dom blisko zieleni, a także dla każdego, kto chce uciec od zgiełku dużego miasta, lecz jednocześnie mieć możliwość szybkiego dojazdu do centrum.

Dodaj komentarz