Gastronomia Zakupy

Jaki alkohol powinien pojawić się na polskim weselu?

Summary

Każdy dobrze wie, że na tradycyjnym polskim weselu nie może zabraknąć dobrej jakości alkoholu. W ostatnich latach jednak zmienił się gust organizatorów i gości – jakie trunki warto obecnie przygotować i w jakiej ilości? Upodobania młodych mogą zaskoczyć! Gdzie kupić […]

Każdy dobrze wie, że na tradycyjnym polskim weselu nie może zabraknąć dobrej jakości alkoholu. W ostatnich latach jednak zmienił się gust organizatorów i gości – jakie trunki warto obecnie przygotować i w jakiej ilości? Upodobania młodych mogą zaskoczyć!

Gdzie kupić alkohol na przyjęcie?

Kiedy organizujemy wesele lub inne duże przyjęcie w Polsce, zawsze warto zdecydować się na dobrej jakości alkohol. Można zakupić go w zwykłych marketach lub sklepach monopolowych, ale znacznie oszczędzimy, kiedy zamówimy trunki z takich miejsc jak hurtownia alkoholi.

Tradycyjne polskie wesele

Alkohol to niezwykle istotny element tradycyjnej imprezy. Przed zakupem warto ustalić budżet i zastanowić się nad ilością butelek danego trunku. Alkohol zwykle nie wchodzi w skład cateringu na wesele – organizatorzy zazwyczaj muszą zakupić go osobno. Jaki alkohol wybrać?

Wódka

Wódka to obowiązkowy trunek na weselnym stole. Sporo osób nie wyobraża sobie dobrego przyjęcia bez tego alkoholu, dlatego warto umieścić wódkę na pierwszym miejscu na liście zakupowej. Jaki wybrać trunek spośród wielu różnych rodzajów, które można znaleźć na rynku? Należy postawić przede wszystkim na jakość i zdecydować się na alkohol z górnej półki – w końcu takie przyjęcia jak wesele powinno się organizować raz w życiu. Alkohol z górnej półki posiada nie tylko doskonały smak, ale i bardzo eleganckie butelki, które można dopasować do wystroju wynajętej sali. Alkohole premium można znaleźć w dobrych sklepach z trunkami lub w takich miejscach jak hurtownia alkoholi. Można zakupić krystalicznie czystą wódkę lub wódkę smakową z bardzo interesującymi dodatkami, jak na przykład miód, papryka czy espresso.

Wino

Ogromną popularnością cieszy się również wino. W przypadku, gdy organizujemy wesele na sto osób, warto zaopatrzyć się w co najmniej kilkanaście butelek. Można wybrać różne trunki – wino białe, czerwone, słodkie, półwytrawne czy wytrawne.

Szampan

na weselu nie powinno zabraknąć również szampana. To właśnie nim wznosi się toasty i rozpoczyna się każdą udaną imprezę. Jedna butelka szlachetnego trunku zwykle wystarcza na 7 osób.

Alkohole smakowe

Warto zakupić także alkohole smakowe, takie jak whiskey, rum czy gin. Posiadają one duże grono wielbicieli. Na wesele warto wybrać po kilka butelek jednego typu.  

One thought on “Jaki alkohol powinien pojawić się na polskim weselu?
  1. Ja nie pije wodki wcale
    Ale wypiłam jeden kieliszek oginskiego na własnym weselu i byłam w szoku, że nawet sie nie skrzywiłam
    Bardzo delikatna, niepaląca wodka
    Każdy bardzo zachwalał i kaca podobno brak mimo wypicia duzej ilości .

    Ale tak w ogóle to warto jest samodzielnie zrobić imprezę z testowaniem alkoholu oraz zdecydować, jaki będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Dodaj komentarz