Finanse

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Summary

Czym zajmuje się doradca finansowy i jakich klientów obsługuje? O tym, co wchodzi w zakres jego obowiązków i kompetencji, a także w jakich tematach może fachowo pomóc, opowie doradca finansowy z Krakowa – z ap7 Group. Zakres usług doradcy finansowego […]

Czym zajmuje się doradca finansowy i jakich klientów obsługuje? O tym, co wchodzi w zakres jego obowiązków i kompetencji, a także w jakich tematach może fachowo pomóc, opowie doradca finansowy z Krakowa – z ap7 Group.

Zakres usług doradcy finansowego

Co wchodzi w zakres usług doradcy finansowego? Z definicji doradca finansowy to zawód, który wykonują niezależni i niepowiązani z żadną instytucją finansową profesjonaliści. Ich nadrzędnym zadaniem jest przekazanie klientowi wiedzy na temat tego, jak może chronić swój majątek. Doradztwo to może obejmować np. wybór kredytu hipotecznego lub kredytu innego rodzaju (w przypadku firm popularnym rozwiązaniem są kredyty obrotowe), pożyczki lub efektywne sposoby zarządzania finansami: prywatnymi lub firmowymi. Doradca finansowy pracuje zarówno na rzecz klientów indywidualnych, jak i biznesowych. 

Doradztwo dla klientów indywidualnych 

Jeśli chodzi o najpopularniejsze usługi świadczone na rzecz klientów indywidualnych doradca finansowy z Krakowa – z ap7 Group – wymienia przede wszystkim doradztwo w zakresie kredytu hipotecznego. Ofert kredytowych od banków jest całe mnóstwo, nie znając się na tym temacie, trudno znaleźć coś dopasowanego do swoich zarobków, a następnie możliwości spłat rat. W tym wypadku doradca finansowy porówna oferty oraz objaśni, jakie są dodatkowe koszty kredytu – często jest ich znacznie więcej niż na pierwszy rzut oka wygląda. Doradca finansowy może także bezpośrednio przyczynić się do otrzymania kredytu hipotecznego, bo pomaga uzupełnić formularze dla banku oraz skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. 

Poza kredytem hipotecznym, klienci indywidualni często także – w wyniku np. losowych sytuacji – decydują się zaciągnąć pożyczkę. Również w tym wypadku oferta banków i innych instytucji finansowych jest bardzo obszerna i zróżnicowana, doradca pozwoli wyłuskać coś, co najlepiej sprawdzi się u klienta. Obecnie pożyczki gotówkowe można zaciągnąć, nie wychodząc z domu, bo wszelkie formalności dopełnia się online. Co dokładnie oznacza wysokość prowizji, RRSO oraz czy są jakieś dodatkowe koszty pożyczki – te wszystkie wątpliwości rozwieje kontakt z doradcą finansowym. 

Doradztwo biznesowe dla klientów biznesowych

Nie tylko klienci indywidualni korzystają z pomocy doradcy finansowego – jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki czy innego rodzaju przedsiębiorstwa także. Wiele firm, by rozwinąć skrzydła, musi zainwestować. W takiej sytuacji często sięga się po różne sposoby finansowania zewnętrznego, takie jak kredyt obrotowy, inwestycyjny, technologiczny lub inne. Popularne rozwiązanie to także leasing. W sytuacjach, gdy np. pojawiają się opóźnienia w spływie wierzytelności przez kontrahentów lub też firma chce zainwestować w nowoczesną maszynę, ale nie posiada na to środków własnych, warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Dlaczego? Bo doskonale orientuje się w ofercie banków i innych instytucji finansowych i dopasuje najlepsze źródło finansowania inwestycji lub firmowych wydatków.

Dodaj komentarz