Dom, Ogród, Wnętrza

Zasłony do domu – jakie wybrać? Materiały i wzory

Summary

Zasłony coraz częściej pełnią w domach wyłącznie funkcje dekoracyjne, ale nadal wiele osób korzysta też z ich pierwotnej roli – osłaniania okna. Umieszczenie przy oknie zasłon może mieć różne cele. Dzisiaj, gdy w oknach coraz częściej montujemy osłony jak rolety […]

Wnętrze w stylu boho

Zasłony coraz częściej pełnią w domach wyłącznie funkcje dekoracyjne, ale nadal wiele osób korzysta też z ich pierwotnej roli – osłaniania okna.

Umieszczenie przy oknie zasłon może mieć różne cele. Dzisiaj, gdy w oknach coraz częściej montujemy osłony jak rolety czy żaluzje, zasłony pozwalają na udekorowanie pomieszczenia. Jednak sklep z zasłonami może zaoferować również takie zasłony, które będą pozwalały na skuteczne zasłonięcie i zaciemnienie wnętrz. O czym warto więc pamiętać wtedy, gdy wybiera się zasłony?

 

Rodzaje zasłon – jakie warto kupić?

Zasłony są dzisiaj dostępne w wielu wariantach i każdy sklep z zasłonami (https://sklep.voppi.eu/) może zaprezentować je klientom w jeszcze większej liczbie materiałów do wyboru.

 

Najczęściej zasłony dzielone są na te dekoracyjne, które zwykle są półprzezroczyste lub też grubsze, ale nie służą one do zasłaniania okien, a także na te, które stosowane są do ich zasłaniania.

 

Rolety, które mają zasłaniać okna i zapewniać większą prywatność we wnętrzu, muszą być grubsze. Stosowane są wtedy materiały jednolite, nieprzepuszczające światła.

 

Również sklep z zasłonami może zaoferować zasłony, które są zaciemniające. Wtedy często mają one podwójną budowę, co powoduje, że mogą one zmniejszyć poziom nasłonecznienia we wnętrzu i dodatkowo mogą spełniać funkcję termiczną. Takie zasłony sprawdzają się bardzo dobrze w tych pomieszczeniach, które są bezpośrednio nasłonecznione, co powoduje podwyższenie w nich temperatury.

 

Materiały na zasłony – nowoczesne i klasyczne wzory

Dobry sklep z zasłonami może zaoferować swoim klientom dostęp do wielu ciekawych materiałów przeznaczonych na zasłony.

 

Do nowoczesnych wnętrz bardzo często wybierane są zasłony jednolite, na przykład jak zasłony welurowe, które teraz są bardzo mocne. Ciekawie prezentują się również zasłony z łączonych materiałów, z dekoracyjnymi wycięciami laserowymi.

 

W aranżacjach tradycyjnych częściej umieszczane są zasłony grubsze, żakardowe, ale również zasłony, które mają jednolite kolory. Popularne motywy to między innymi kwiaty, które obecnie również są bardzo popularne.

 

Warto także wspomnieć o zasłonach lnianych, które w ostatnim czasie znów są bardzo często kupowane. Świetnie pasują do aranżacji boho, skandynawskich czy rustykalnych.

 

Jak powiesić zasłony na karniszu?

Przy wyborze zasłon warto również uwzględnić sposób ich powieszenia na karniszu. Tutaj sklep z zasłonami może zaoferować zasłony wyposażone w różne rozwiązania ułatwiające ich powieszenie, na przykład jak:

  • kółka metalowe
  • haczyki flex
  • tunel

 

Warto zatem dobrać odpowiedni rodzaj zasłon w zależności od tego, jakie ma się karnisze. Gdy natomiast karnisze dopiero planuje się zakupić, warto zapoznać się z zaletami i wadami różnych metod wieszania zasłon.

 

Zasłony – gotowe czy na wymiar?

Najprościej zakupić gotowe zasłony. Każdy dobry sklep z zasłonami może zaoferować je wtedy w wielu wariantach do wyboru.

 

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakupienie zasłon wykonanych na wymiar. To dobry wybór, gdy żadna z gotowych opcji nie jest odpowiednia. Zasłony można też skracać samodzielnie lub zanieść je do krawca.

Dodaj komentarz