Zdrowie, Medycyna

Mezoterapia igłowa na zmarszczki – czy warto?

Summary

Zabieg mezoterapii igłowej jest bardzo popularny w gabinetach medycyny estetycznej. Czy warto zdecydować się na niego w przypadku skóry ze zmarszczkami? Na czym polega mezoterapia igłowa? Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości różnych substancji, takich […]

Zabieg mezoterapii igłowej jest bardzo popularny w gabinetach medycyny estetycznej. Czy warto zdecydować się na niego w przypadku skóry ze zmarszczkami?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości różnych substancji, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, kwas hialuronowy. Tego rodzaju procedura oferuje dwutorowe efekty – po pierwsze pozwala na zaopatrzenie skóry w ważne dla niej składniki odżywcze poprawiające jej wygląd, a po drugie oddziałuje na nią przez sam proces nakłuć, co przekłada się na stymulację komórek skóry do produkowania kolagenu i elastyny – wskazuje pracownik z instytut.bielenda.pl, gdzie można skorzystać z tego zabiegu.

Jak odbywa się mezoterapia?

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji aktywnych za pomocą igły albo kaniuli. Przed procedurą skóra jest dokładnie oczyszczana oraz dezynfekowana, by nie doszło do powstania zakażenia. Następnie lekarz medycyny estetycznej wprowadza w nią wybrane wcześniej substancje aktywne, najczęściej w formie dedykowanego do danych problemów koktajlu. Po przeprowadzonym zabiegu skóra jest na ogół lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Mogą pojawić się małe siniaki. Takie skutki uboczne zanikają w ciągu paru kolejnych godzin lub dni. Nowoczesna mezoterapia igłowa Kraków – skorzystaj z zabiegu w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej!

Czy mezoterapia igłowa jest polecana na zmarszczki?

Chociaż zabieg ten jest powszechnie stosowany w przypadku różnych problemów skórnych, w tym do odmładzania skóry, może mieć ograniczoną skuteczność w leczeniu zmarszczek. Skuteczność mezoterapii igłowej w przypadku zmarszczek może się różnić w zależności od czynników, takich jak stopień zaawansowania zmarszczek, rodzaj skóry danej osoby oraz konkretne produkty użyte podczas zabiegu. Chociaż niektóre osoby mogą odczuwać poprawę w redukcji drobnych linii i mniejszych zmarszczek, efekty mogą być tymczasowe i wymagać ciągłych zabiegów w celu utrzymania efektów. Głębsze zmarszczki nie zawsze można również usunąć za pomocą samej mezoterapii, co powoduje, że zabieg ten nie zawsze będzie optymalny dla każdego. Wobec tego mezoterapia igłowa doskonale nadaje się dla osób, które chcą zapobiegać zmarszczkom i sprawić, że skóra na dłużej będzie wyglądała dobrze. Właśnie dlatego jest ona dobrym wyborem jako zabieg anti-aging – przeciwstarzeniowy. Może też pomóc w przypadku pomniejszych zmarszczek o charakterze starzeniowym, gdy nie są one jeszcze tak głębokie.

Medycyna estetyczna na zmarszczki – co jeszcze warto wybrać?

Należy pamiętać, że mezoterapia igłowa to tylko jedna z wielu dostępnych metod leczenia zmarszczek, jakie oferowane są przez gabinety zajmujące się medycyną estetyczną. Inne procedury, takie jak botoks, wypełniacze skórne i resurfacing laserowy, mogą być bardziej skuteczne w zwalczaniu zmarszczek, szczególnie głębszych linii. Aby usunąć zmarszczki, warto udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej, w którym będzie można uzyskać fachowe wsparcie w zakresie zabiegów odmładzających.

 

Dodaj komentarz