Biznes, Firma, E-biznes

Meble do baru – gdzie warto je zamówić?

Summary

Planujesz otwarcie własnego lokalu jak bar? W takim przypadku duże znaczenie przy jego aranżacji ma wybór właściwych mebli barowych. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze? Gdzie je zamówić? Praktyczne i trwałe Meble do baru powinny przede wszystkim charakteryzować się […]

bar interior

Planujesz otwarcie własnego lokalu jak bar? W takim przypadku duże znaczenie przy jego aranżacji ma wybór właściwych mebli barowych. Na co zwrócić uwagę przy ich doborze? Gdzie je zamówić?

Praktyczne i trwałe

Meble do baru powinny przede wszystkim charakteryzować się praktycznymi, ergonomicznymi rozwiązaniami i jednocześnie powinny być wykonane z materiałów charakteryzujących się maksymalną trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne.

Duże znaczenie ma zatem rodzaj materiału zastosowanego do wykonania mebli barowych, ponieważ to on będzie decydował o ich funkcjonalności oraz wytrzymałości. Obecnie do wykonania mebli stosowane są różne materiały, w tym drewno lite, płyty meblowe, szkło, tworzywa sztuczne, kamień czy metal. Rodzaj materiału przekłada się przy tym na wygląd mebli, które mogą uzyskać dzięki niemu nowoczesny lub klasyczny charakter.

Warto więc zastanowić się, w jakim stylu ma być urządzony lokal. Efektowne meble barowe w klasycznym nurcie mogą nadać wnętrzu prestiżowy i dystyngowany charakter. Te nowoczesne z kolei sprawią, że lokal będzie doskonale wpisywał się we współczesne nurty wnętrzarskie.

Zestaw mebli barowych

W barze konieczne jest zastosowanie całego zestawu mebli, który będzie zapewniał odpowiedni komfort i funkcjonalność dla gości oraz dla pracowników.

Zdecydowanie najważniejszym meblem w całym barze jest lada barowa. To miejsce, przy którym goście składają zamówienia i odbierają je. Również lada barowa może służyć jako miejsce do siedzenia – ustawia się wtedy przy niej wysokie stołki barowe określane jako hokery. Lada powinna być odpowiednio wyposażona, by zapewniać wygodę dla pracownika baru. Powinien mieć on wtedy pod ręką niezbędne produkty, narzędzia i akcesoria. Duże znaczenie ma też odpowiednie oświetlenie lady barowej.

Poza ladą barową w barze stosowane są również inne meble. Za nią najczęściej ustawia się witrynę lub regały przeznaczone do prezentacji trunków. Mogą być podświetlone, dzięki czemu mają efektowny wygląd.

Stosowane są również stoliki i stoły oraz krzesła, fotele czy kanapy barowe. Można także zdecydować się na wykonanie zabudowy boksów barowych, które pozwalają na uzyskanie większej prywatności dla gości.

Najlepiej zatem uwzględnić metraż i rozkład pomieszczenia, aby dobrać odpowiednie meble barowe dla wnętrza. Dzięki temu będzie można wygodnie z nich korzystać, a goście będą mieli do dyspozycji komfortowe, dopasowane do ich potrzeb miejsca do relaksu.

Gotowe meble do baru

Obecnie można bez trudności zakupić gotowe meble barowe. Zaliczają się do nich różne rodzaje umeblowania, między innymi stoły i stoliki, krzesła, hokery, fotele, a także meble do przechowywania oraz lady barowe.

Gotowe umeblowanie charakteryzuje się łatwą dostępnością i przystępnymi cenami, co powoduje, że dzisiaj decyduje się na nie wielu przedsiębiorców planujących otwarcie własnego lokalu gastronomicznego. Z drugiej strony tego typu umeblowanie może nie być w pełni dopasowane do wnętrza, między innymi pod kątem jego wymiarów czy stylu.

Można także zdecydować się na gotowe meble barowe używane, które dostępne są obecnie bez problemów przez różne portale ogłoszeniowe.

Meble barowe na zamówienie

Drugim rozwiązaniem są meble barowe wykonane na zamówienie, na przykład jak meble barowe Stolbar – firmy posiadającej duże doświadczenie w realizacji tego typu umeblowania.

Meble na wymiar umożliwiają nie tylko dopasowanie ich pod kątem wymiarów do konkretnej przestrzeni, lecz także dają możliwość wybrania materiałów oraz akcesoriów. Producent mebli barowych może wtedy dopasować je specjalnie do życzeń klienta, aby cechowały się one atrakcyjnym wyglądem, optymalną funkcjonalnością i mieściły się w wyznaczonym budżecie.

 

Dodaj komentarz