Edukacja, Nauka

Jak tanio skompletować podręczniki dla ucznia?

Summary

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało jeszcze trochę czasu, ale wielu rodziców już teraz rozpoczyna swoje zakupy. Wyprawka ucznia obejmuje różnego rodzaju produkty, które są niezbędne w szkole. Wśród nich znajdują się również podręczniki szkolne. Jak można zaoszczędzić na ich zakupie? […]

księgarnia

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało jeszcze trochę czasu, ale wielu rodziców już teraz rozpoczyna swoje zakupy.

Wyprawka ucznia obejmuje różnego rodzaju produkty, które są niezbędne w szkole. Wśród nich znajdują się również podręczniki szkolne. Jak można zaoszczędzić na ich zakupie? Doradza księgarnia internetowa matfel.pl.

 

Ceny podręczników szkolnych

Podręczniki szkolne nie są tanie, dlatego wielu rodziców poszukuje sposobów na to, aby zakupić je w niższych cenach.

 

Średnia cena podręcznika szkolnego wynosi od około 30 do nawet ponad 60 złotych, dlatego też skompletowanie wszystkich książek dla ucznia może być dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

 

Najwięcej kosztują podręczniki przeznaczone do przedmiotów branżowych oraz podręczniki językowe. Jednak także podręczniki do polskiego czy matematyki mogą być dość kosztowne i wymagać wydania na nie około 40-50 złotych.

 

Jak zaoszczędzić na zakupie podręczników do szkoły?

Rodzice, którzy liczą każdą złotówkę, mogą zastosować różnego rodzaju metody pozwalające na zredukowanie kosztów związanych z zakupieniem podręczników. Jakie z nich są najskuteczniejsze?

 

  1. Kupuj podręczniki online

Jednym z najprostszych sposobów, aby zaoszczędzić, będzie złożenie zamówienia na podręczniki przez internet. Oferuje je między innymi księgarnia internetowa matfel.pl, gdzie można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne książki dla ucznia i dodatkowo zamówić akcesoria szkolne w atrakcyjnych cenach.

 

  1. Porównuj ceny podręczników

Aby dowiedzieć się, która księgarnia oferuje najniższe ceny, zawsze warto porównać ceny oferowanych podręczników. W przypadku sklepów internetowych jest to bardzo proste, ponieważ można błyskawicznie zobaczyć, gdzie za potrzebne książki można zapłacić najmniej.

 

  1. Szukaj promocji i zniżek

W sklepach internetowych na kupujących czeka wiele rabatów. Przygotowała je również księgarnia internetowa matfel.pl. Dzięki nim zakupienie niezbędnych podręczników będzie jeszcze tańsze. Wiele księgarni oferuje też atrakcyjne gratisy, darmową wysyłkę dla swoich klientów.

 

  1. Zamów podręczniki z drugiej ręki

Gdy do danego przedmiotu można zastosować używane podręczniki, również warto wziąć je pod uwagę. Zdarza się, że cena książek jest wtedy nawet o połowę niższa od tych nowych. Nie zawsze jednak jest to możliwe, gdy podręcznik przeznaczony jest do wypełniania przez dziecko.

 

Gdy zatem chcesz kupić podręczniki szkolne jeszcze taniej, pamiętaj o poniższych poradach. Razem z nimi możesz zaopatrzyć się w niedrogie książki bardzo łatwo – również przez internet z szybką i darmową wysyłką.

Dodaj komentarz