Marketing, Reklama, Media

Drukowanie plakatów przez internet – jak zamówić usługę?

Summary

Chcesz wydrukować plakaty na ściany do swojego domu, by nadać im efektowny wygląd? A może chcesz zamówić plakaty promujące swoją firmę lub wydarzenie? Teraz można zamówić je również za pośrednictwem internetu. Jak to zrobić? Sprawdź porady krok po kroku! Gdzie […]

Chcesz wydrukować plakaty na ściany do swojego domu, by nadać im efektowny wygląd? A może chcesz zamówić plakaty promujące swoją firmę lub wydarzenie? Teraz można zamówić je również za pośrednictwem internetu. Jak to zrobić? Sprawdź porady krok po kroku!

Gdzie wydrukować plakaty?

Plakaty można wydrukować w wielu drukarniach świadczących usługi jako drukowanie plakatów na zamówienie. Obecnie tego typu usługi świadczone są przez różne drukarnie – również te świadczące swoje usługi przez internet.

Internetowe drukarnie zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę, która polega na przygotowaniu plakatów w wielu formatach oraz różnymi technikami druku. Mogą one również zrealizować ekspresowe zlecenia i przygotować wydruki nawet w ciągu jednego dnia!

Usługi w zakresie drukowania plakatów oferuje również drukarnia działająca pod adresem drukcyfrowy.krakow.pl, która zapewnia swoim klientom kompleksową i fachową obsługę i gwarantuje najwyższą jakość wydruków.

Druk plakatów – cyfrowy i offsetowy

Plakaty drukowane są dwoma technikami – druku cyfrowego oraz offsetowego. Czym różnią się one między sobą?

Druk cyfrowy sprawdza się w przypadku mniejszych nakładów – można wydrukować nim nawet jeden plakat w niskiej cenie. Druk cyfrowy charakteryzuje się również bardzo wysoką jakością, dlatego też jest on rekomendowany wtedy, gdy druk ma się nią cechować, na przykład plakat ma być powieszony na ścianie jako dekoracja.

Za pomocą druku cyfrowego można wykonać również druki wielkoformatowe, między innymi w formatach jak A0, A1, A2, B1 czy B2.

Z kolei drukowanie plakatów metodą offsetową polega na wykorzystaniu specjalnych maszyn do druku offsetowego, które pozwalają na wykonanie niskimi kosztami dużych nakładów wydruków.

Najczęściej drukarnie realizują zamówienia na druk offsetowy od 50 sztuk plakatów, ale największe oszczędności można uzyskać wtedy, gdy zamówi się ich większą ilość. Wynika to z faktu, że dużym kosztem związanym z drukiem offsetowym jest wykonanie specjalnej matrycy do druku, co nie jest konieczne w przypadku druku cyfrowego.

Jak zamówić wydruk plakatów przez internet?

Wybierz odpowiednią drukarnię

Zwróć uwagę na jej ofertę, dostępne techniki druku oraz czas realizacji zamówienia. Warto również zdecydować się na zamówienie druku w drukarni o dobrych opiniach od klientów.

Przygotuj projekt graficzny

Gdy nie masz jeszcze projektu graficznego plakatu, należy go przygotować. Dokładne informacje o tym, jakie wymagania ma spełniać projekt, można znaleźć na stronach drukarni.

Ustal szczegóły zamówienia

Pod uwagę trzeba wziąć między innymi format plakatów, gramaturę papieru, na której mają być one wykonane, typ papieru – matowy, błyszczący. Należy też określić nakład plakatów oraz wybrać termin realizacji zamówienia – może być standardowy albo ekspresowy.

Złóż zamówienie na druk plakatów

Po ustaleniu szczegółów zamówienia należy je złożyć i opłacić, co pozwoli na rozpoczęcie realizacji zlecenia.

Odbierz przygotowane plakaty

Gotowe plakaty wysyłane są na adres wskazany podczas składania zamówienia w wyznaczonym czasie.

 

 

Dodaj komentarz